Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

  • Tämä tapahtuma on mennyt.

Meri-Porin seurakunta

19. maaliskuuta klo 08:00 - 17:00

Meri-Porin seurakunnan sanajumalanpalvelus nähtävillä Facebookissa Meri-Porin seurakunta -sivuilla sunnuntaisin klo 10 alkaen. (Sivuille pääset klikkaamalla edellä olevaa alleviivattua Meri-Porin seurakunta tekstiä)

Pihlavan kirkko on auki jumalanpalveluksen jälkeen klo 11-12 hiljentymistä ja yksityistä rukousta varten. Paikalla on seurakunnan työntekijä keskustelua ja sielunhoitoa varten. Kyseessä ei ole yleisötilaisuus, mutta kirkko on auki.

 

Kirkolliset toimitukset pidetään sovitun mukaisesti.

Muu toiminta toistaiseksi tauolla koronaviruksen leviämisen ehkäisemiseksi.

Meri-Porin seurakunnan Kirkko Porissa sivuja kannattaa seurata. Sinne lisätään mm. hartauksia ja pidetään seurakuntalaisia ajan tasalla.

Ota yhteyttä, jos kaipaat sielunhoidollista keskustelua seurakunnan työntekijän kanssa:

Helena Kuusiranta   0400 309 733   helena.kuusiranta@evl.fi
vs. kirkkoherra

Petja Pinomäki         0400 309 471   petja.pinomaki@evl.fi
srk-pastori

Pertti Hannus          0447 309 654   pertti.hannus@evl.fi
vs. srk-pastori

 

Diakoniatyöntekijät

Anne Kangas           0447 309 652     anne.kangas@evl.fi

Pirjo Ojavalli           0400 309 738     pirjo.ojavalli@evl.fi

Anne Saarinen         0400 309 801     anne.o.saarinen@evl.fi

 

Seurakuntatoimisto palvelee arkisin klo 9-12, asiakkaita pyydetään asioimaan puhelimitse tai sähköpostilla.

Nelli Sopenkivi       0447 309 660     nelli.sopenkivi@evl.fi

 

Järjestäjä

Meri-Porin seurakunta